اوضاع و احوال برخی فیلم های کنار رفته از فجر ملی/ به فجرجهانی امید داریم!
اوضاع و احوال برخی فیلم های کنار رفته از فجر ملی/ به فجرجهانی امید داریم!

سی سینما:در شرایطی که انتظار می رود تا اساسنامه جشنواره ملی و جهانی که حالا دو بخش دارد به یک بازنگری در ماده و تبصره برسد اما این شلختگی اجرایی منجر به راضی شدن برخی فیلمسازان به حضور در یکی از این جشنواره ها شده است.

به گزارش سایت سی سینما،در نشست خبری دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر بود که از میرکریمی پرسیدیم چرا فیلم های کنار گذاشته از سوی هیات انتخاب فجر ملی متقاضی فجر جهانی می شوند و پذیرفته هم می شوند که نتوانست پاسخ قانع کننده ای دهد، اتفاقی که در سینمای ایران در حال رسم شدن است.

براساس این گزارش، سید علی هاشمی کارگردان فیلم سینمایی «زعفرانیه ١٤ تیر» که به‌عنوان یکی از فیلم‌های اول متقاضی حضور در سی‌وهفتمین جشنواره ملی فیلم فجر بود در گفتگو با مهر درباره حضور نداشتن فیلمش در فهرست نهایی بخش «نگاه نو»، گفت: همانطور که پیش‌تر نظرم را درباره فهرست منتشر شده از سوی هیات انتخاب جشنواره در صفحه شخصی‌ام درج کردم هنوز هم معتقدم که دوستان جشنواره نسبت به فیلم بنده بی‌مهری کرده‌اند.

کارگردان «زعفرانیه ١٤ تیر» تاکید کرد: بعید است تا اردیبهشت سال آینده فیلم فرصت اکران عمومی پیدا کند و به همین دلیل امید داریم که فیلم موفق به حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر شود.