وقتی بزرگان برنامه اسکار را به نفع خود کردند
وقتی بزرگان برنامه اسکار را به نفع خود کردند

سی سینما: بعد از نامه آقای نولان،تارانتینو،اسپیلبرگ و.. مبنی بر پخش برنامه اسکار به همان شکل سابق، مسئولان آکادمی از تصمیم خود برگشتند.

به گزارش سی سینما،آکادمی علوم و هنرهای سینِما در پی نشست گروهی از فیلمبرداران برجسته سینِما با جان بیلی رئیس و داون هادسن مدیر اجرایی آکادمی، تصمیم جنجالی برای اهدای اسکار ۴ رشته هنگام پخش تبلیغات تلویزیونی لغو شد.

آکادمی در این باره اعلام کرد: «پس از بررسی بازخوردهای اعضای آکادمی درباره این تصمیم به این نتیجه رسیدیم که تمام جوایز به همان شیوه قدیمی اهدا خواهد شد.»

این در حالی است که آکادمی چند روز مقابل سیل اعتراضاتی که به این تصمیم می‌شد، ایستادگی می‌کرد و حاضر نبود از تصمیم جنجالی خود عقب‌نشینی کند.

اوج اعتراضات به تصمیم آکادمی نامه‌ای بود که بیش از ۴۰ تن از بزرگان سینِما از اسکورسیزی گرفته تا تارانتینو پایش را امضا کردند.

پیش از آن نیز کارگردانان به نامی چون گیرمو دل‌تورو و آلفونسو کوارون در انتقاد از آکادمی لب به سخن گشوده بودند.

با عقب‌نشینی آکادمی، پخش مراسم اسکار از تلویزیون امسال هم بیش از ۳ ساعت طول خواهد کشید که به باور بسیاری یکی از دلایل کاهش مخاطبان تلویزیونی این مراسم است.

در کل اسکار نودویکم از آن دست مراسم‌های پرحاشیه است. از دیگر حاشیه‌های آن‌ می‌توان به فرایند انتخاب و کنار گذاشتن مجری مراسم اشاره کرد.